Młodzieńcza witalność, gładka i jędrna skóra? Wykorzystaj do tego swoją własną krew! Osocze uzyskiwane z krwi działa jak najlepsze zabiegi z gamy medycyny estetycznej.
Zabiegowi zaufała już rzesza gwiazd, m.in. Joanna Krupa i Kim Kardashian. Dziś postaramy się odkryć jego sekret.
Sprawca zamieszania – osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Zabieg z jego wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, czego potwierdzeniem może być stosowanie tej metody od ponad 30 lat w wielu dziedzinach medycyny.
Efekty zabiegu
Zabieg przeznaczony jest dla osób, które zaobserwowały już pierwsze oznaki starzenia, czyli po 30-stym roku życia. Zmarszczki wokół oczu, zwiotczała skóra szyi, fałdy nosowo-wargowe, cienie pod oczami czy blizny potrądzikowe – to tylko niektóre problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci poddawani „wampirzemu liftingowi”.
Czego można się więc spodziewać? Jakie efekty są możliwe do uzyskania?
Przez ostrzykiwanie odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Dzięki temu zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek. Chociaż skuteczność zabiegu nie została udowodniona naukowo, gwiazdy oszalały na punkcie tej metody. Brak efektu maski, zredukowane zmarszczki i przebarwienia oraz długotrwały efekt na pewno wpłynęły na to, iż celebrytki tak chętnie korzystają z tego zabiegu. Skóra już po 1-2 tygodniach jest widocznie bardziej napięta i wygładzona. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy, a w przypadku kilkukrotnego powtórzenia zabiegu – nawet 1,5 roku.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg rozpoczynany jest pobraniem około 10-60 ml krwi pacjenta z żyły łokciowej. Następnie krew poddawana jest kilkuminutowemu procesowi wirowania, w wyniku którego czerwone oraz białe krwinki oddzielają się od osocza zawierającego płytki krwi. Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w odpowiednie miejsce zabiegowe. Do aplikacji substancji, w zależności od potrzeb, wykorzystuje się igłę lub kaniulę, a cała procedura zabiegowa trwa około 60 minut. Podczas zabiegu zwykle podawane jest znieczulenie, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.
Po zabiegu leczone miejsca mogą być obrzęknięte i zaczerwienione, mogą również wystąpić siniaki, jednak wszystkie dolegliwości powinny ustąpić w ciągu maksymalnie kilku dni.