Wynajęcie prywatnej łodzi RIB
To aktualnie jedna z najlepszych opcji, by poznać jak największą część Zatoki Gdańskiej w ciągu zaledwie jednego dnia. Łodzie pontonowe ze sztywnym dnem są bardzo szybkie i zwrotne, dzięki czemu pokonywanie znaczących dystansów nie zajmuje dużo czasu. Wynajęcie motorówki na rejs w Zatoce Gdańskiej umożliwia nie tylko szybkie przedostanie się z Trójmiasta na Półwysep Helski, ale jest również doskonałą okazją do zwiedzenia innych interesujących miejscowości znajdujących się na jej wybrzeżu. Koszt wynajęcia szybkiej łodzi zależeć będzie przede wszystkim od ilości osób biorących udział w tego typu wyprawie, czasu jej trwania oraz pokonanych odległości – zwykle za paliwo płaci się ekstra. Całodniowe rejsy po Zatoce Gdańskiej z wykorzystaniem szybkiej łodzi RIB mogą oscylować w granicach dwóch tysięcy złotych, przy czym jest to cena za rejs dużą łodzią mieszczącą około ośmiu osób, a w cenę usługi wliczona jest również praca sternika i paliwo.
Rejsy większymi statkami pasażerskimi
Alternatywą dla szybkich łodzi są większe statki pasażerskie zabierające na pokład od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób. Takie podróże są wolniejsze, ale również mogą dostarczyć mnóstwo fantastycznych wrażeń. Rejsy po Zatoce Gdańskiej z wykorzystaniem katamaranów lub innych rodzajów dużych łodzi pasażerskich oferuje wiele podmiotów kursujących na różnych trasach. W związku z tym każdy może znaleźć ofertę dopasowaną do jego osobistych zainteresowań i aktualnych potrzeb. Decydując się na wykupienie jednodniowego rejsu po Zatoce Gdańskiej, zwykle będziemy mieli możliwość odwiedzenia dwóch-trzech miejscowości oraz lokalnych atrakcji turystycznych. Koszt takiej wyprawy będzie podobny, ewentualnie nieco niższy niż w przypadku wynajęcia szybkiej łodzi RIB. Taka podróż będzie jednak bardziej statyczna, co oczywiście dla wielu osób może być dużym atutem.
Niezależnie od tego, czy wynajmujesz prywatną łódź RIB, czy decydujesz się na rejs po zatoce większym statkiem, koszt całodniowej podróży w przeliczeniu na jedną osobę będzie bardzo podobny. Ostateczny wybór środka transportu to zatem nie tyle kwestia ceny, ile własnych upodobań i wynikającej z nich preferowanej szybkości przemieszczania się po wodzie.